سخنرانی مشاور وزارت خزانه داری آمریکا در مورد بیت کوین

سخنرانی ژانت یلن در مورد بیت کوین و ارز دیجیتال
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 4 بهمن 1399
  • تعداد بازدید: 214 بازدید

کاندیدای تصدی گری مقام مشاور وزارت خزانه داری دولت جدید آمریکا ؛ خانم ژانت یلن در آخرین جلسه سنای آمریکا در مورد بیت کوین و ارز دیجیتال سخنرانی کرد.

در جلسه سنا ، از خانم یلن در مورد ارزهای دیجیتال و مبارزه با تامین مالی گروه های تروریستی سوال شده است.

خانم یلن در پاسخ گفت :

در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال ، نگرانی خاصی وجود دارد . به نظر من بیشتر مصارف و تراکنش های ارز دیجیتال برای تامین مالی گروه های تروریستی است .ما باید کاربرد ارز دیجیتال را محدود کنیم و اطمینان پیدا کنیم که پولشویی از این طریق انجام نشود .

در واکنش به این سخنرانی ، کارشناسان ارز دیجیتال واکنش های متفاوتی نشان دادند .

یکی از مدیران صرافی ارز دیجیتال کراکن گفت : فقط ۰٫۳ درصد از تراکنش های ارز دیجیتال در دارک وب و و موارد خلاف استفاده شده است .

همچنین راسل اوکانگ ، اولین فوتبالیست دنیا که در لیگ اسپانیا بازی می کند ، قرارداد خود را به صورت بیت کوین دریافت کرد . وی گفت : خانم یلن تنها در مورد بیت کوین و پولشویی و موارد تروریستی نگران است . انگار دلار دولت آمریکا این موارد را انجام نمی دهد . به آینده بیندیشید و دوران قدیم را کنار بگذارید

پس از این اظهار نظر، فعالان ارز دیجیتال واکنش های مختلفی نشان داده اند. راسل اوکانگ که اولین فوتبالیستی است که طبق قراردادش دستمزد خود را به صورت بیت کوین دریافت می کند گفته است: “یلن می گوید کاربرد بیت کوین برای تامین مالی تروریسم، پولشویی و غیره نگران کننده است انگار دلار آمریکا این کار را نمی کند. به این چیزها توجهی نکنید. دوران قدیمی ها تمام شده، به فکر آینده خود باشید.”

همچنین یکی از مدیران کراکن گفته است: “۰.۳ درصد از تمام فعالیت های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ غیرقانونی بوده در حالی که ۹۰ درصد دلارهای آمریکا کوکائین دارند. حالا بگویید کدام یک توسط خلافکاران استفاده می شود؟”

آنتونی پامپلیانو  در واکنش به این اظهارات گفته است “دلار آمریکا ارز انتخابی مجرمان در سراسر جهان است و بانک های بزرگ بیشتر از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال پولشویی می کنند.”


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=4313
منبع: mihan signal
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد