بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : انجام فیشینگ در حمله هک توییتر

اطلاعیه کمپانی توییتر در مورد هک اکانت های کاربری
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 11 مرداد 1399
  • تعداد بازدید: 16 بازدید

به گزارش بیت رمز ، این به روز رسانی تأیید کرده است که هک توییتر قربانی یک حمله مرتبط با مهندسی اجتماعی شده است،  که این امر به شایعاتی مبنی بر اینکه انجام این هک ممکن است یک جرم خودی باشد، ختم  گردیده است.

براساس این گزارش، حادثه پانزدهم ژوئیه با یک حمله فیشینگ هدفدار آغاز شد  که در آن هکر ها تعداد اندکی از کارمندان را از طریق تلفن هدف حمله قرار دادند تا  قابلیت های مربوط به دسترسی به شبکه را به دست آورند:

“همه کارکنانی که در ابتدا هدف حمله قرار گرفته بودند، مجوز استفاده از ابزارهای مدیریتی حساب ها را نداشتند، اما  این حمله کنندگان از اعتبار نامه های   آنها به منظور دسترسی به سیستم های داخلی ما و به دست آوردن اطلاعاتی در مورد فرایند های کاری ما استفاده کردند.”

پس از آن،  این حمله کنندگان از این  اطلاعات موجود به منظور مورد حمله قرار دادن کارمندان  دیگر، همراه با دسترسی به ابزار های پشتیبانی حساب ها نیز استفاده کردند.

یک نیروی کار ضعیف ابزار های خود را از دست می دهد

توییتر در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر دسترسی بیش از ۱۰۰۰ کارمند به ابزار های  مدیریتی، توضیح داد که تیم هایی در سراسر جهان دارد که  در پشتیبانی از  اکانت های مختلف کمک می کنند.

با این حال، دسترسی به ابزارها کاملاً محدود  بوده و فقط به دلایل قانونی مربوط به مشاغل مختلف مجاز است. از زمان انجام این  حمله، دسترسی به آنها محدودتر شده و به کارگیری یک برنامه مداوم آموزشی را در  خصوص خطرات مربوط به حملات فیشینگ ادامه خواهد داد.

به نقل از کوین تلگراف ، در طول انجام فرایند هک توییتر ،  حمله کنندگان به ۱۳۰ اکانت توییتری دسترسی پیدا کردند، که از ۴۵ مورد از آنها توییت کرده،  وارد صندوق ورودی مربوط به پیام  های مستقیم ۳۶ مورد شده و  اطلاعات توییتری هفت مورد را نیز بارگیری نمودند.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3738
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

دیدگاه کاربران