اخبار ارز دیجیتال : راه اندازی کارخانه ماینر در آریزونا آمریکا

راه اندازی کارخانه استخراج ارز دیجیتال در آریزونا آمریکا
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 31 اردیبهشت 1399
  • تعداد بازدید: 582 بازدید

بزرگترین تولید کننده دستگاه های نیمه  رسانا در جهان و سومین تولید کننده بزرگ  قطعات الکترونیک، یعنی شرکت تولید دستگاه های نیمه  رسانای تایوان یا TSMC، از ارائه طرح هایی به منظور ایجاد یک کارخانه ۱۲ میلیارد دلاری در آریزونا  خبر داده است.

این اقدام پس از اینكه TSMC در  خلال شیوع  کرونا ویروس در چین دچار اختلالات قابل توجهی در سراسر زنجیره تأمین خود گردید، به وقوع پیوسته است.

با اینکه Bitmain به خاطر وجود تراشه ها و  قطعات نسل  آینده TSMC به آن  تکیه کرده بود، اختلالات مربوط به TSMC به طور خاص از جمله دلایل تاخیر در  ارسال ASIC های جدید Antminer S19 این شرکت ذکر شده است.

TSMC  قصد افتتاح کارخانه آریزونا را دارد

ساخت کارخانه قرار است از سال آینده آغاز شود، در حالی که TSMC امیدوار است که تاسیسات مربوط به این   کارخانه تولید ترانزیستور های ۵ نانومتری را در سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

پیش بینی می شود که از طریق  ساخت این کارخانه تقریباً ۱۶۰۰ شغل ایجاد شود، در حالی که TSMC انتظار دارد به منظور ایجاد تأسیسات وابسته به آن، بین سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۹  12 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

TSMC در حال حاضر یک کارخانه در واشنگتن و مراکز طراحی موجود در کالیفرنیا و تگزاس را اداره می کند.

دولت ترامپ از این کارخانه به عنوان وسیله ای برای اطمینان از پیروزی  یاد می کند

تصمیم TSMC برای راه‌اندازی تأسیسات آریزونا توسط دولت ترامپ مورد استقبال قرار گرفته است – که این دولت اتكای دولت آمریكا  را به تولید كنندگان دستگاه های نیمه  رسانا و  قطعات الکترونیک در آسیا  به عنوان  خطری برای امنیت ملی در طی چندین سال متمادی توصیف كرده است.

وزیر امور خارجه آمریكا، مایك پومپئو در ضمن موافقت با این خبر،  در توئیت خود اعلام كرد: “آمریكا از تصمیم TSMC برای سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد دلاری  به منظور تاسیس پیشرفته ترین كارخانه تولید دستگاه های نیمه رسانای ۵ نانومتری در جهان استقبال می كند.”

پومپئو افزود: “این معامله امنیت ملی ایالات متحده را در شرایطی تقویت می کند که چین در تلاش است تا بر فناوری های پیشرفته حاکم شده و صنایع بسیار مهم و حساس را تحت کنترل  خود در آورد.”


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=2624
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد