استارباکس و مک دونالد درطرح آزمایشی ارز دیجیتال چین شرکت نمی کنند

مک دونالد و استارباکس در طرح آزمایشی ارز دیجیتال چین شرکت نمی کنند
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: < 1 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 23 مهر 1399
  • تعداد بازدید: 320 بازدید

گفته می شود غول های فست فود آمریکایی مانند استارباکس و مک دونالد در آزمایش های یوان دیجیتال کشور چین شرکت نمی کنند.

طبق گزارش ۱۴ اکتبر آژانس خبری سینا فایننس ، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین یا CBDC هنوز در “مقیاس کوچک” ، در درجه اول شامل صنعت خرده فروشی و پذیرایی ، به طور آزمایشی اجرا می شود.

همانطور که گزارش شده است ، تعدادی از بازرگانان خارجی که شایعه شده اند بخشی از آزمایش های CBDC چین هستند ، در واقع تاکنون از یوان دیجیتال برای پرداخت استفاده نمی کنند.

با این حال ، طبق گفته سینا فایننس ، هیچ یک از این شرکت ها تاکنون در آزمون های دیجیتال یوان شرکت نکرده اند و فقط پرداخت دیجیتال را از طریق WeChat ، Alipay و QuickPass می پذیرند.

هیچ یک از شرکت ها بیانیه های رسمی در مورد آزمایش یوان دیجیتال صادر نکرده اند. استارباکس و مک دونالد بلافاصله به درخواست کوین تلگراف برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مقامات چینی اولین آزمایش های دیوان دیجیتال را در آوریل ۲۰۲۰ آغاز کردند. در تاریخ ۵ اکتبر ، بانک مرکزی چین اعلام کرد که کیف پول های وابسته به ارز ۱۶۲ میلیون دلار در معاملات بین آوریل و آگوست سال ۲۰۲۰ پردازش کرده اند. یک قرعه کشی ۱٫۵ میلیون دلاری. طبق آخرین اخبار ، ۲ میلیون نفر متقاضی قرعه کشی بودند تا جایزه خود را در سیستم جدید پرداخت خرج کنند.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=4214
منبع: کوین تلگراف
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد