بنر شماره 1

سیستم رای گیری در روسیه با فناوری بلاکچین

دولت روسیه سیستم راگیری با بلاکچین راه اندازی می کند
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 21 شهریور 1399
  • تعداد بازدید: 62 بازدید

از آنجا که روسیه قرار است یک سیستم رأی گیری الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین را مورد آزمایش قرار دهد، مسئولان امور مربوط به انتخابات فدرال این کشور زمینه دسترسی عموم به کد مبدأ این پلتفرم را فراهم کرده اند.

طبق یک اعلامیه رسمی منتشر شده توسط کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه یا CEC، کد مبدأ ویژه این سیستم رأی گیری الکترونیکی  در ۷ سپتامبر به  شکلی جزئی در پلتفرم GitHub منتشر شد.

نسخه اولیه منتشر شده شامل کد مبدأ ویژه قرارداد های هوشمند و المان های پیشرو در این سیستم رای گیری الکترونیکی همانند مجموعه برنامه های توسعه دهنده و سرور های  به کار رفته در شمارش آرا می شد.

طبق اظهارات CEC، انتظار می رود عناصر داخلی این پلتفرم رای گیری الکترونیکی در ۱۰ سپتامبر منتشر شود. در زمان انتشار،  بخش داخلی این کد هنوز منتشر نشده است، هر چند جدیدترین انتشارات ارائه شده در GitHub در تاریخ ۷ سپتامبر منتشر شده است.

روسیه قرار است سیستم رأی گیری مبتنی بر بلاکچین خود را در انتخابات آینده شورای دولتی، که مجلس عوام انجمن فدرال روسیه است، مورد آزمایش قرار دهد.

در اصل انتظار می رفت انتخابات شورای دولتی که برای برگزاری در ۱۳ سپتامبر برنامه ریزی شده بود، زودتر از سپتامبر ۲۰۲۱ برگزار نشود. این انتخابات که سایر  حوزه های فدرال را نیز شامل می شود، اندکی پس از آنکه روسیه در جریان یک رای گیری در مورد اصلاحات قانون اساسی در تابستان سال ۲۰۲۰، سیستم رأی گیری مبتنی بر بلاکچین خود را آزمایش کرد، برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید : اخبار ارز دیجیتال : راه اندازی رای گیری با کمک فناوری بلاکچین

این اصلاحات که از ۴ ژوئیه لازم الاجرا شده است، به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور اجازه می دهد تا دو دوره شش ساله دیگر را تا سال ۲۰۳۶ ادامه دهد. طبق گزارشات ارائه شده،  در این رای گیری، این سیستم مبتنی بر بلاکچین دچار اشکالات و همچنین نقایص عمده اطلاعاتی شد.

طبق گزارش ارائه شده  توسط کوین تلگراف، این سیستم نو ظهور رای گیری الکترونیکی  در نتیجه نوعی همکاری میان شرکت  دولتی مخابراتی روسیه با عنوان Rostelecom و شرکت بزرگ محلی بلاکچین، یعنی شرکت سرمایه گذاری Waves (Waves  Enterprise) توسعه داده شده است.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=4073
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد