بنر شماره 1

پروژه خودروسازی رنو با تکنولوژی بلاکچین

کمپانی خودروسازی رنو برای اصالت قطعات خودرو از بلاکچین استفاده می کند
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 24 شهریور 1399
  • تعداد بازدید: 48 بازدید

گروه خودرو سازی رنو که سازنده خودرو های لوکس می باشد، پروژه مبتنی بر بلاکچین خود را با هدف افزایش سهولت صدور مجوز انطباق قطعات خودرو ها با یکدیگر آزمایش کرد.

این پروژه، یعنی انطباق گسترده و توزیع یافته به صورتی پیوسته یا به عبارت بهتر XCEED، در  نتیجه مشارکت  Renault با سایر شرکت ها به منظور ایجاد یک کار افزار در بر گیرنده زنجیره های تامین و مبتنی بر بلاکچین از طریق به اشتراک گذاری داده ها توسعه یافت. این برنامه بر  روی شبکه Hyperledger Fabric مستقر شده و  در طی مشارکت ها و همکاری های انجام شده با IBM  مورد استفاده قرار می گیرد. XCEED  انطباق  قانونی  قطعات خودرو ها را ردیابی و تأیید می کند.

Renault XCEED را در کارخانه خود در Douai آزمایش کرد و بیش از یک میلیون سند را به وسیله ۵۰۰ معامله انجام شده در هر ثانیه  تنظیم نمود.

XCEED اطلاعات مربوط به انطباق قطعات را در بین تولید کنندگان قطعات و کسانی که اتومبیل ها را می سازند، به اشتراک می گذارد.  Renault  اظهار می دارد که این پلتفرم به اشتراک گذاری اطلاعات را تسریع کرده و آن را به تحویل در زمان واقعی نزدیک می کند. بنا بر توضیحات این سازنده خودرو، XCEED یک شبکه قابل اعتماد برای به اشتراک گذاشتن داده ها با روی کار آوردن حالتی محرمانه ایجاد می کند.

شرکای  Renault در انجام این پروژه شامل Continental ، Faurecia ، Plastic Omnium و Saint-Gobain می شوند. انجام این پروژه اولین بار در سال ۲۰۱۹ اعلام شد.

این سازنده خودرو اظهار داشت که با اجرای مقررات جدید نظارت بر بازار در ۱ سپتامبر، نیاز به ایجاد یک کار افزار برای انطباق بهتر قطعات ایجاد شده است. بخشنامه ۲۰۰۷/۴۶ / EC اتحادیه اروپا، که در سال ۲۰۲۰ اصلاح شده  است، قانون بهتری را به منظور نظارت بر وسایل نقلیه و قطعات جدید برای مطابقت آنها با استاندارد های ایمنی و زیست محیطی  مقرر می دارد .  Renault اظهار داشت که کل زنجیره تولیدی این پروژه “باید ساختار خود را طوری تنظیم کند”  که بتواند با چارچوب های زمانی کوتاهتری که در  این برنامه وضع شده است،  مطابقت داشته باشد.

بیشتر بخوانید :اخبار ارز دیجیتال : پروژه ونوس صرافی باینانس – همکاری با لیبرا فیس بوک

 اودایل پانسیاسیتی، نایب رئیس امور مربوط به بلاکچین در Groupe Renault، اظهار داشت:

“پروژه XCEED که ما آغاز کرده ایم، نمایشی پر قدرت از ظرفیت و توانایی Groupe Renault برای ایجاد نو آوری های متعدد است. ما متقاعد شده ایم که بلاکچین مسیری مناسب برای ایجاد تحول در صنعت خودرو است. فن آوری  بلاکچین در یک  نظام گسترده که شامل چندین شرکت مختلف است، واقعاً  به رشد خود رسیده و پیوندی را بین فرآیند های مختلف مورد استفاده شرکا، سیستم های رایانه ای و پایگاه های اطلاعاتی آنها ایجاد می کند. موارد متعددی از کاربرد این نوع فن آوری در صنعت خودرو  وجود دارد، که ما در آنها با  افراد ذینفع بیشماری  در خارج از این شرکت مانند تأمین کنندگان، مشتریان و توزیع کنندگان مستقل مبادلات متعددی انجام می دهیم. “

این اقدام اولین تلاش  Renault در زمینه فن آوری بلاکچین نیست.  Renault، همراه با سایر  شرکت های عظیم خودرو سازی شامل BMW، GM  و Ford و همچنین برخی شرکت های فن آوری مانند IBM، Hyperledger، Bosch و IOTA، در زمینه طرح ابتکاری Mobility Open Blockchain  (MOBI) کار کرده اند. این طرح یک پایگاه اطلاعاتی که در بر گیرنده شماره های شناسایی هویت خودرو ها می باشد، بر مبنای بلاکچین ایجاد کرده است. BMW نیز یک کار افزار  مربوط به زنجیره های تأمین و مبتنی بر بلاکچین ایجاد کرده است.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=4085
منبع: کوین تلگراف
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد