بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : درخواست ۳ میلیون دلاری تیم هکری از باشگاه فوتبال انگلیسی

حمله هکرهای باج خواهی از باشگاه فوتبال انگلیسی باج خواهی بیت کوین
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 3 مرداد 1399
  • تعداد بازدید: 52 بازدید

باج خواهی بیت کوین : به گزارش بیت رمز ، مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس گزارشی را در ۲۳ ژوئیه منتشر کرد که حاکی از روند رو به رشد حملات باج افزار ها به بخش ورزشی است. آنها به نمونه  جدیدی اشاره کردند که در آن مهاجمان از یک باشگاه لیگ فوتبال انگلیس یا EFL می خواستند که یک باج چند میلیون دلاری را  به صورت بیت کوین (BTC) به آنها پرداخت کند.

مطابق مقاله ای با عنوان   تهدیدات سایبری وارده بر سازمان های ورزشی، این باشگاه ناشناس توسط باج افزار هایی که سیستم های امنیتی سازمانی آنها را  از کار انداخته بودند، هدف حمله  قرار گرفته است.

میزان باج درخواستی ۴۰۰ BTC (3.66 میلیون دلار) بود. این باشگاه از پرداخت این مبلغ خودداری کرد و در نتیجه داده های ذخیره شده آنها از بین رفت.

حمله هکرهای باج خواهی از باشگاه فوتبال انگلیسی باج خواهی بیت کوین

این حمله می توانست تأثیر  چشمگیری داشته باشد

این مطالعه نشان می دهد که این حمله ممکن است منجر به ایجاد خسارات قابل توجهی شده باشد.  مطالعه فوق خاطر نشان می کند که این باشگاه قادر به استفاده از ایمیل های  سازمانی خود نبوده است ، و سیستم دوربین مدار بسته و چرخ گردان های استادیوم ورزشگاه نیز به دلیل انجام این حمله از کار افتاده بودند.

هیچگونه اطلاعات  کلی در درون  بردار حمله وجود ندارد که به مجرمان اجازه دهد تا به سیستم  آنها نفوذ کنند. یک فرضیه این است که از یک ایمیل فیشینگ به منظور گسترش و پیاده سازی حمله استفاده شده است. همچنین ممکن است از طریق سیستم دوربین مدار بسته نیز امکان دسترسی  به این سیستم فراهم شده باشد.

مقامات امنیت سایبری انگلیس این امر را نیز فاش كردند كه حمله مذکور برای باج خواهی بیت کوین ، برای این باشگاه “چند صد هزار پوند” هزینه داشته است.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3707
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد