اخبار ارز دیجیتال : کاربران مک بوک مراقب باج خواهی بیت کوین باشند

  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 12 تیر 1399
  • تعداد بازدید: 705 بازدید

به گزارش بیت رمز و به نقل از اخبار کوین تلگراف ، گروه باج خواهی بیت کوین به نام EvilQuest در صدد هک کردن سیستم مکینتاش و کامپیوتر های مک بوک برای نصب بدافزار های باج خواهی است .

باج افزار جدید که هدف خود را کاربران مک بوک قرار داده است ، از طریق فایل ها و برنامه هیا محبوب که از طریق تورنت دانلود می شوند ، مورد هدف قرار داده شده است .

این حمله اولین بار توسط Dinesh Devadoss ، محقق بدافزار K7 آزمایش شد. یافته ها نشان می دهد که EvilQuest از ابتدای ژوئن سال ۲۰۲۰ کاملاً فعال بوده است.

شرکت های آزمایشگاه بدافزار مانند Malwarebytes ، این باج افزار متصل به برخی نرم افزارهای macOS متصل شده است و این فایل ها معمولا از طریق طریق سایت های تورنت و انجمن های گفتگو ، دانلود شده اند.

استفاده از آدرس کیف پول بیت کوین برای باج خواهی

EvilQuest از قربانیان می خواهد که از طریق آدرس بیت کوین که پس از حمله در یک پوشه برای قربانی ارسال شده است ، مبلغ باج خواهی را پرداخت کنند .

یكی از اولین نشانه های حمله EvilQuest این است که Macos Finder قفل می شود . پس از اتمام رمزنگاری فایل های سیستم ، یک فایل متنی با دستورالعمل پرداخت باج برای قربانی ارسال می شود .

در گفتگو با کوین تلگراف ، برت کالو ، تحلیلگر تهدید و کارشناس باج افزار آزمایشگاه بدافزار ، Emsisoft ، معتقد است که EvilQuest بعید است چیزی غیر از یک تهدید در مقیاس بسیار کوچک باشد:

“این واقعیت که مکینتاش سهم بازار نسبتاً کمی در بین سیستم های کامپیوتری دارد و به معنای آن است که آنها هدف خاصی برای گروه های باج افزار نیستند و بعید به نظر می رسد که آنها منابع قابل توجهی را در هدف قرار دادن کاربران مک سرمایه گذاری کنند.”

گروه باج خواهی بیت کوین به سیستم های مکینتاش و Macos حمله می کند

تهدید جدی نیست
یافته ها همچنین نشان می دهد که میانگین باج خواهان مهاجمان ۵۰ دلار در BTC است. معمولاً برای قربانیان ۷۲ ساعت مهلت پرداخت می شود.

کالوو می افزاید:

“این گفته ، تهدید یک تهدید است و چیزی است که کاربران مک باید از آن آگاه باشند. خوشبختانه ، به نظر می رسد که این باج افزار منحصراً از طریق نرم افزار pirated software هدف قرار می گیرد ، با استفاده از نرم افزارهای Pirates ، خیلی راحت از آن جلوگیری می شود. این مسئله صحیح است که آیا شما کاربر Mac هستید یا یک کاربر Windows هستید: نرم افزارهای سرقت شده و کرک شده روش اصلی حمله باج افزارهایی هستند که کاربران خانگی را هدف قرار می دهند. “

اخیراً کوین تلگراف از افزایش باج افزارهایی خبر داد که کاربران خانگی را به جای شرکت ها هدف قرار می دهد.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3510
منبع: کوین تلگراف
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد