اخبار ارز دیجیتال : روش های جدید هکرهای باج گیربه روش بیت کوین

اخبار ارز دیجیتال حمله گروه های هکری و باج خواهی با بیت کوین
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 3 خرداد 1399
  • تعداد بازدید: 882 بازدید

بیت رمز / اخبار ارز دیجیتال

مطالعه جدید کارشناسان امنیتی نشان می دهد ، حمله جدید گروه های باج گیر در راه است . این هکرهای باج گیر ، بج افزار خود را بر روی سرورهای مجازی اجرا می کنند تا بتوانند کامپیوتر های شخضی را از این راه آلوده کنند.این حملات ممکن است از آنتی ویروس ها و فایروال های شخصی عبور کنند .

براساس اعلام شرکت امنیتی firm Sophos مستقر در انگلیس ، حمله های گروه Ragnar Locker کاملا انتخابی است . این حمله ها بیشتر بر روی شرکت ها تمرکز دارند تا افراد شخصی

در یک حمله بزرگ ، حدود ۱۸۵۰ بیت کوین از قربانیان درخواست شده است . گروه Ragnar Locker از قربانیان خود برای رمزگشایی قایل های آلوده شده درخواست کرده اند . و تهدید کردند در صورت عدم پرداخت بیت کوین ، اطلاعات حساس مشتریان را بر روی اینترنت منتشر خواهند کرد .

روش کار گروه های هکر ، استفاده از آسیب پذیری ویندوز ها از طریق اتصال کامپیوتر از راه دور است . روش remote desktop . تا بتوانند از طریق سرور ها به این گامپیوتر ها دسترسی داشته باشند .

گروه هکر با تغییر سطح دسترسی کامپیوتر های شخصی ، اقدام به اجرا ماشین های مجازی بر روی ویندوز می کنند تا بتوانند کنترل کامپیوتر را در دست بگیرند . این روش برای جلوگیری از اقدام آنتی ویروس های کاپیوتر علیه حمله های باج گیرانه است .

گروه های باج گیر تبدیل به گروه های افطرای و حمله های موذیانه شده اند . برخی از این گروه ها ، بعد از سرقت اطلاعات شرکت ها ، آنها را تهدید می کنند که اطلاعات حساس را به رقبا می فروشند و یا از آن برای حمله به مشتریان و شرکای تجاری خود استفاده می کنند .

یک گروه باج افزار به نام REvil نیز اخیراً تهدید کرده است که تقریباً ۱ ترابایت اسرار حقوقی خصوصی از بزرگترین ستاره های موسیقی و فیلم جهان ، مانند لیدی گاگا ، التون جان ، رابرت دنیرو ، مادونا ، را در میان دیگران منتشر خواهد کرد


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=2646
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد