بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : تنها یک پنجم مردم ترکیه در مورد بیت کوین اطلاع دارند

یک پنجم مردم ترکیه از بیت کوین و ارز دیجیتال اطلاع دارند
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 4 مرداد 1399
  • تعداد بازدید: 48 بازدید

بیت کوین ترکیه : به گزارش بیت رمز ، با توجه به جدیدترین نظرسنجی انجام شده ، تنها یک پنجم مردم ترکیه از بیت کوین و ارز دیجیتال اطلاع دارند .

صرافی ارز دیجیتال Paribu یک هدف ساده داشت ، پیدا کردن ۱۰۰۰ نفر از مردم ترکیه که اطلاعی در مورد بیت کوین داشته باشند .

برای رسیدن به این هدف ، یک مصاحبه ویدیویی انجام شد و از ۶۰۰۰ نفر گزارش تهیه شد . البته این گزارش ها در شرایط سخت ویروس کرونا انجام شده است .

پیش از این یک نظر سنجی توسط کمپانی Statista انجام شده بود و از ۱۰۰۰ نفر به صورت آنلاین نظرخواهی شده بود . در پایان مدعی شده بودند که کشور ترکیه از اقبال خوبی از پذیرش ارز دیجیتال و بیت کوین مواجه است.

طبق نظر سنجی جدید ، ۵ نفر از ۶ نفر هرگز بیت کوین را نشنیده اند .

این گزارش نشان می دهد که از ۶۲۵۳ پاسخ دهنده ، تنها ۴۴ مورد در مورد بیت کوین و راز دیجیتال اطلاع دارند و یا از آن استفاده کرده اند . به عبارت دیگر تنها ۰٫۷ درصد از مردم ترکیه ارز دیجیتال خریده اند یا معامله کرده اند . مهمتر از همه ۹۷ درصد از پاسخ دهندگان ، تصوری از فناوری بلاکچین برای صدور و مدیریت ارز دیجیتال ندارند .

در مرحله دوم نظر سنجی ، از یک گروه ۳۰۰ نفری از کاربران ارز دیجیتال نظر سنجی شد .

از میان این افراد ، ۳۴ درصد به ارز دیجیتال اعتناد دارند . همچنین مشخص شد این افرا از طریق کانال های اجتماعی در حال جستجوی اطلاع د مورد ارز دیجیتال هستند . ۳۳ درصد از اینترنت و ۱۷٫۷ درصد از رسانه های اجتماعی برای جستجوی اطلاعات بهره برده اند .

حدود یک سوم از پاسخ دهندگان از ارز دیجیتال برای انتقال پول استفاده کرده اند . صرف نظر از نحوه استفاده ۷٫۷ درصد از کاربران میزان رضایت خود را از ارز یجیتال ابراز کرده اند .

بیت کوین بر نمودار حاکم است
انتخاب برتر کاربران رمزنگاری ترکیه ، بیت کوین با ۶۸٪ است. اتر (ETH) و بیت کوین کش (BCH) به ترتیب ۱۴٫۷٪ و ۹٫۷٪ بیت کوین را دنبال می کنند. مدیر عامل شرکت پاریبو ، یاسین اورال ، با بیان نتایج این نظرسنجی میزان پایین بودن پذیرش رمزنگاری در ترکیه را برجسته و افزود:

“یک مخاطب بالقوه عظیم در ترکیه وجود دارد. با توجه به اینکه جمعیت جوان مزایای ارز دیجیتال را می بیند ، تعداد کاربران بر این اساس افزایش می یابد. میزان رضایت بالای کاربران فعلی رمزنگاری یک پیامد بزرگ برای این امر است. “

یک پنجم مردم ترکیه از بیت کوین و ارز دیجیتال اطلاع دارند

اعتماد به بیت کوین در طول همه گیری ویروس کرونا افزایش یافته است
Cointelegraph Turkey در ۲۳ ژوئیه گزارش داد که BtcTurk ، یکی دیگر از ارزهای رمزنگاری مهم در ترکیه ، نظرسنجی جداگانه ای را با دستگاه ها و مرکز تحقیقات دانشگاه استانبول انجام داد.

مشخص شد ، در طول بیماری همه گیر ویروس کرونا COVID-19 ، اعتماد به بیت کوین ۲۳٪ افزایش یافته ، در حالی که رضایت ۵۸٫۵٪ افزایش یافته است.

در این گزارش که با ۳۷۹ پاسخ دهندگان انجام شد ، اظهار داشت که استفاده از رمزنگاری در بین مخاطبان ترکیه از فوریه سال ۲۰۱۹ دو برابر شده است.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3719
منبع: کوین تلگراف
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد