بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : فروش ۱۵ میلیارد پسورد در دارک وب

15 میلیارد پسورد در دارک وب به فروش می رسد
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 21 تیر 1399
  • تعداد بازدید: 38 بازدید

به گزارش بیت رمز و به نقل از کوین تلگراف ، بنابر آمار کمپانی های امنیتی ، امکان فروش پسورد شما بر روی دارک وب وجود دارد .

طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان امنیتی دنیای ارز دیجیتال ، هم اکنون تعداد ۱۵ میلیارد پسورد در دنیای دارک وب به فروش می رسد ، حتی برخی از این پسورد ها به رایگان در دارک وب ، در دسترس قرار گرفته است .

یک مطالعه جدید نشان می دهد ، مقدار ذکر شده از طریق دارک وب در حال در گردش است و نشان می دهد از سال ۲۰۱۸ ، این مقدار ۳۰۰ درصد افزایش یافته است . اطلاعات موجود نشان در بین این داده های سرقت شده ، داده های ورود به حساب های بانکی و حتی خدمات و اکانت های شبکه نتفلیکس است .

طبق تحقیقات انجام شده توسط شرکت سایبر امنیت Digital Shadows ، بخشی از داده های فاش شده حتی بصورت رایگان در گردش است.

این گزارش نشان می دهد که حساب های زیادی به صورت آنلاین وجود دارد ، و افراد زیادی از رمز های پیچیده استفاده نمی کنند و رمز های ساده ای برای خود استفاده می کنند و با ابزارهای هک ، به راحتی قابل کشف شدن است .

رمزهای ساده در ورودی به شرکت ها برای حمله باج افزارها

برخی ابزارهای باج افزار ، از طریق ابزارهای خود به کل شبکه نفوذ می کنند و بستگی به نوع و درآمد شرکت ، مبلغی تا حدود ۱۲۰ هزار دلار از شرکت مربوطه درخواست می کنند .

15 میلیارد پسورد در دارک وب به فروش می رسد

جزئیات ورود بانکی از افراد با متوسط ​​قیمت ۷۰٫۹۱ دلار فروخته می شود ، در حالی که خرید برنامه های آنتی ویروس به طور متوسط ​​۲۱٫۶۷ دلار هزینه دارد.

فعال کردن تأیید اعتبار دو یا چند مرحله ای برای تأیید اعتبار ورود به سیستم
در حال مصاحبه ای که کوین تلگراف با برت کالو ، تحلیلگر شرکت Emsisoft ، انجام داد وی اظهار داشت:

“تعداد زیادی از اعتبار کاربران به طور روزانه و با تعداد روش های زیادی ، از فیشینگ گرفته تا حملات بدافزار گرفته تا نقض داده ها ، در معرض آسیب روزانه قرار می گیرند. عواقب قرار گرفتن در معرض ممکن است جزئی باشد ، به عنوان مثال در مورد ورود به سیستم نتفلیکس یا برخی کاربران در معرض لو رفتن ورود حساب های بانکی آنها است . “

برت کالو می گوید مردم می توانند احتمال به خطر انداختن حسابهای خود را با استفاده از رمزهای عبور قوی محدود کنند ، “هرگز از گذرواژه های آسان استفاده نکنید . همیشه از پچ های امنیتی آنتی ویروس استفاده کنید . از سریال نامبر های کرک شده آنتی ویروس استفاده نکنید . و از تایید هویت دو مرحله ای استفاده کنید . “

تحقیقات شرکت امنیت سایبری ، تیم تحقیقاتی Cyble ، نشان داد که در تاریخ ۲۹ ماه مه ، داده هایی برای بیش از ۸۰،۰۰۰ کارت اعتباری برای فروش در دارک وب قرار داده شده است. به نظر می رسد داده های این کارت ها از کشورهای مختلف جهان جمع آوری شده است.

کوین تلگراف همچنین گزارش داد که یک باند هکر معروف به “Keeper” برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری از بیش از ۵۷۰ سایت تجارت الکترونیکی ، شبکه ای بهم پیوسته ایجاد کرده است. از سال ۲۰۱۷ ، آنها با فروش اطلاعات کارت از طریق وب تاریک ، حدود ۷ میلیون دلار با ارز دیجیتال سود داشته اند.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3643
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد