بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : افزایش دو برابری سرمایه گذاری دولت قزاقستان در استخراج ارز دیجیتال

برنامه دولت قزاقستان برای توسعه استخراج ارز دیجیتال
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 12 تیر 1399
  • تعداد بازدید: 115 بازدید

به گزارش بیت رمز و به نقل از کوین تلگراف ، دولت قزاقستان قصد دارد سرمایه گذاری خود را در زمینه استخراج ارز دیجیتال دو برابر کند .

مقامات دولت قزاقستان ، برنامه توسعه ارز دیجیتال این کشور را در روز سالگرد ” روز مالی آنلاین آستانه ” به اطلاع کارشناسان دولت روسیه و چین رساندند . طبق اعلام وزارت بازرگانی چین ، دولت قزاقستان قصد دارد تا پایان سال جاری ، سرمایه گذاری خود برای استخراج ارز دیجیتال را دو برابر کند و همچنان به توسعه بانک مرکزی ارز دیجیتال خود بپردازد .

برنامه ریزی دولت قزاقستان برای دو برابر کردن استخراج ارز دیجیتال

براساس این گزارش ، پروزه استخراح ارز دیجیتال ، در حدود ۸۲٫۶ میلیون دلار پیش بینی شده است و تاکنون ۲۰ میلیون دلار آن جذب شده است .

بلاکچین و بانک مرکزی ارز دیجیتال قزاقستان در حال انجام است .

دولت قزاقستان می گوید که توسعه فناوری بلاکچین ، باعث اهمیت عملی به این برنامه می شود .

در ماه مه سال ۲۰۲۰ ، مو شین ، مشاور رئیس جمهور قزاقستان ، معرفی فناوری بلاکچین و digital Tenge را پیشنهاد داد. این هدف مبارزه با فساد و اطمینان از شفافیت در تخصیص بودجه دولت است. در ماه ژوئن ، قزاقستان یک طرح توسعه برای بلاکچین و فناوری دیجیتال اتخاذ کرد.

در حال حاضر ، بانک مرکزی قزاقستان در حال اثبات امکان معرفی CBDC Tenge است. زارنوف ، مشاور رئیس جمهور بانک مرکزی قزاقستان ، تأکید کرد:

وی گفت: “وظیفه اصلی بانک مرکزی حفظ اهداف تورم و ثبات بازار مالی است و راه حل ارز دیجیتال اولویت دوم است. نکته اصلی اطمینان از طراحی سیستم ارزهای دیجیتال با اهداف سیاست پولی است. “

چارچوب قانونی برای بانک مرکزی ارز دیجیتال
کاریف ، مدیر توسعه مرکز مالی بین المللی آستانه ، یا AIFC ، گفت که AIFC مایل به پشتیبانی ، آزمایش و ارائه مبنای قانونی برای قزاقستان برای معرفی ارز دیجیتال خود است. پروتکل AIFC شامل طبقه بندی ارز دیجیتال ، قرارداد هوشمند ، کیف پول دیجیتال و سایر شرایط رایج رمزنگاری شده در بازار است.

قزاقستان قبلاً روشی را برای ذخیره سازی و گردش ارز دیجیتال ایجاد کرده بود که هدف آن استاندارد سازی این فرایندها از طریق یک پلتفرم حرفه ای بود.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3502
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد