بنر شماره 1

جک دوروسی موسس توییتر ، بیت کوین را قوی ترین ارز دیجیتال می داند

جک دورسی موسس توییتر بیت کوین را قوی ترین ارز دیجیتال می داند
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 21 شهریور 1399
  • تعداد بازدید: 159 بازدید

دنیای ارز دیجیتال با سرعتی  بسیار خارق العاده در حال حرکت است، اما جک دورسی، مدیر عامل توییتر همچنان به سنگ بنای اولیه  آن یعنی بیت کوین (BTC) متعهد باقی مانده است.

دورسی که پلتفرم پرداخت به وسیله تلفن همراه با عنوان Square را نیز راه اندازی کرده است، در مصاحبه ای با رویترز در ۱۰ سپتامبر،   اظهار داشت که او معتقد است پتانسیل  این ارز هنوز دستاورد های پیشرفت بعدی را تحت  الشعاع قرار می دهد:

“من فکر می کنم اینترنت وجود یک […] ارز بومی را تضمین می کند و […] بیت کوین را تا این اندازه می توان یکی از بهترین جلوه های آن دانست. به سبب وجود  همه افرادی که یک چیز را می خواهند و آن را برای رسیدن به آن پتانسیل ایجاد می کنند، نمی توانم شاهد تغییر این پروسه باشم.”

بیشتر بخوانید :اخبار ارز دیجیتال : جک دورسی مدیر توییتر گفت ، وایت پیپر بیت کوین ، شعر است

دورسی اصول  روی کار آمدن بیت کوین را با  ویژگی های مشارکتی و غیر متمرکزی که آن را روحیه محرکه پشتیبان وب به حساب می آورد مرتبط کرد:

“اینترنت چیزی است که اجماع محور است و توسط همه ساخته می شود و هر کسی می تواند مسیر آن را تغییر دهد. بیت کوین نیز همین الگوها را دارد، زیرا بر محور اینترنت ساخته شده است. “

دورسی این واقعیت را پسندید که “هر  فرد دارای ایده عالی” که می خواهد  عضوی از انجمن بیت کوین باشد می تواند به این انجمن بپیوندد – او گفت: “لازم نیست آنها عضوی از یک شرکت باشند”.

به نظر می رسید که دورسی هم به بیت کوین و هم به اینترنت به شکلی ایده آل، – یعنی فارغ از  خیالات مربوط به رقابت های چند جانبه، زیاده روی نظارت  های شرکت ها و دولت و عدم تقارن سرسختانه قدرت و سرمایه که طرفداران عدم تمرکز لزوماً باید با آنها مبارزه کنند، متعهد است.

دورسی که با باور به امکان کنترل عمومی مسیر آینده رمز ارز ها – و اینترنت – موافق بود، به خبرنگاران  اعلام کرد که تمرکز بر بهبود تجربیات کاربران در استفاده از بیت کوین به منظور تقویت مقبولیت گسترده آن مهم است.

وی گفت که این رمز ارز باید تکامل یابد تا بتواند به  صورت “ملموس و مستقیم” استفاده شود و به  مانند زیرساخت های پرداختی دیجیتال موجود مناسب و در دسترس باشد. وی افزود: بهره وری مناسب از هزینه و زمان، به ویژه در مورد پردازش های معاملاتی، یکی دیگر از موانع مهم برای غلبه بر آن به حساب می آید.

تعهد دورسی به  ویژگی های ایده آل اینترنت و رمز ارز ها به این معنی نیست که او  از وجود فاصله بین ایده آل و واقعیت بی خبر است.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=4076
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد