بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : تلاش هکرها برای تخریب استخراج ارز دیجیتال

تلاش هکرهای برای تخریب استخراج ارز دیجیتال
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 14 مرداد 1399
  • تعداد بازدید: 81 بازدید

حملات مربوط به تخریب استخراج ارز دیجیتال هم  یک تهدید داخلی و هم تهدید خارجی  به حساب می آیند، زیرا گروه های انجام دهنده فرایند هک در حال سازمان یافته تر شدن در زمینه انجام اقداماتی  جهت  به کارگیری موارد مربوط به آسیب پذیری در شبکه های مختلف می باشند. با این حال، مواردی نیز وجود دارند که در آنها برخی از مدیران به منظور به دست آوردن  سرمایه از طریق استخراج غیر قانونی  رمز ارز ها با استفاده از منابع شبکه ای این شرکت از حقوق و  مزایای معتبر استفاده می کنند، و به گفته جاش لیموز، نایب رئیس امور تحقیقات و اطلاعات در شرکت BlackBerry،  بسیاری از سازمان ها ”  توجه چندانی نسبت به آن ندارند”.

لیموز در گفت و گو با  کوین تلگراف اظهار داشت كه یک نرم افزار مربوط به استخراج  رمز ارز لزوماً  مخرب نیست، بلكه در عوض کاربرد آن در جریان استفاده از منابع محاسباتی به منظور به دست آوردن سود های مالی، امری فرصت طلبانه  محسوب می شود، “هر چند شما اغلب آن را به شکلی جفت شده در کنار نرم افزار های مخرب  می بینید”، و این امر همچنین واقعیتی است که برخی سازمان ها هنگامی که موضوع حفاظت از شبکه هایشان پیش می آید، به اندازه کافی به آن  توجه نمی کنند.

هر بد افزاری که مرتبط با  تخریب استخراج ارز است، می تواند خطرناک باشد

لیموز در مورد برنامه های مرتبط با استخراج  رمز ارز ها که امروزه در حال پیچیده  شدن می باشند، بیشتر توضیح داد و  اعلام کرد که نیازی نیست برنامه های استخراج کننده رمز ارز ها پیچیده تر گردند و می توانند با استفاده از روش های مختلفی ارائه شوند: “از یک نسخه جاوا اسکریپت اجرا شده بر روی یک وب سایت به عنوان نوعی حمله به حفره های امنیتی یا قرار گرفته در یک ایمیل مربوط به فیشینگ هدفدار گرفته   تا  ایجاد حملات مربوط به زنجیره های تامین با استفاده از برنامه های استخراج کننده ای که در تصاویر  داکر هاب و افزونه های مرورگر مخرب قرار گرفته اند. ” وی در ادامه افزود: “توزیع هدف اصلی است و از طریق ردیابی خطر معنیداری  منتقل نمی شود،  اپلیکیشن های  کاربردی ثبت و ضبط می توانند  برنامه های استخراج کننده خود را به مناطق دوردست گسترش دهند.”

موارد اخیر تخریب استخراج ارز همانند لوسیفر، یک الگوی خاص را نشان می دهد – که همان  کاربرد متداول برنامه استخراج ارز XMRig در انجام حملات می باشد. مدیر  BlackBerry دلیل استفاده معمول مونرو (XMR)  بجای ارزهای دیگر در انجام حملات را توضیح داد:

به گزارش کوین تلگراف ، “مونرو به دلیل ماهیت الگوریتمی آن در فرایند استخراج ارز دیجیتال ، به عنوان سودآورترین ارز برای متوسط  کاربران قلمداد می شود. هر زمان که شما کاربران  آموزش ندیده ای دارید که در جست و جوی سود های آسان می باشند،  فرصت های بیشتری برایکار برد آن خواهید داشت. این ضرب المثل قدیمی هنوز هم صادق است: بهترین راه برای ثروتمند شدن در هجوم به منطقه ای که در آن طلا کشف شده است، فروش  ابزار آلات متعلق به آن  می باشد. در این صورت،  این ابزار آلات نیز حاوی بد افزار هستند.”


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3747
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد