بنر شماره 1

حمله گروه های باج گیر بیت کوین به ال جی و میتسوبیشی

حمله هکرهای باج خواه بیت کوین به ال جی و میتسوبیشی
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 8 تیر 1399
  • تعداد بازدید: 19 بازدید

طبق اعلام وب سایت های خبری ، دو گروه باج افزار بیت کوین ، به کمپانی های ال جی و میتسوبیشی حمله کرده اند و آنها را به انتشار اطلاعات این شرکت ها ، تهدید کرده اند .

عکس های ارسال شده در وبلاگ های گروه های باج خواه ، چندین فایل را از حمله آنها نشان می دهد .

حمله گروه باج افزار بیت کوین به شرکت ال جی و میتسوبیشی

هنوز هیچ بیانیه رسمی از سمت کمپانی ال جی صادر نشده است .

از زمان انتشار این خبر در وب سایت های خبری ، غول الکترونیک ال جی ، بیانیه ransomware ادعا می کند که ادعا می کند ، هکرها موفق به سرقت بیش از ۴۰ گیگا بایت اطلاعات از این شرکت شده اند .

با این حال ، برت کالو ، تحلیلگر تهدید و کارشناس باج افزار در آزمایشگاه بدافزار Emsisoft ، اظهار داشت که ادله ارایه شده ، اصلاً اثبات چندانی ندارد:

برت کالو افزود :

اطلاعات ارایه شده چندان شفاف به نظر نمی رسد . امکان دارد که فایل های به سرقت رفته ، مربط به گوشی های می باشد که در آینده طراحی و تولید می شوند . و داشتن سورس کد این گوشی ها ، می تواند امنیتی کاربران را به خطر بیندازد .

میتسوبیشی توسط گروه DoppelPaymer مورد حمله قرار گرفته است .

این گروه هکر به بخش paper-making division اروپایی کمپانی میتسوبیشی حمله کرده است . عکسی از این حمله توسط این گروه باج افزار منتشر شده است .

حمله DoppelPaymer به کمپانی میتسوبیشی و باج خواهی بیت کوین

برت کالو ، متخصص امنیت کمپانی Emsisoft گفت : پرداخت باج به این هکر ها ، آنها را به باج خواهی بیشتر و هک سایر شرکت ها تشویق می کند .

وی گفت: “ما تخمین می زنیم بیش از ۲۵ میلیارد دلار باج گیری در سال ۲۰۱۹ پرداخت شده است ، و احتمالاً این رقم در سال ۲۰۲۰ به طور قابل توجهی بیشتر خواهد بود – به ویژه که متوسط ​​میزان تقاضا در سالهای اخیر به طور پیوسته در حال افزایش است.

این سطح سود ، انگیزه و منابع قابل توجهی برای مجرمان فراهم می کند تا در ترمیم مقیاس و پیشرفته بودن عملیات خود سرمایه گذاری کنند. تنها راه متوقف کردن این حملات ، بی ثمر ساختن آنها است ، به این معنی که شرکت ها باید امنیت خود را تقویت کنند. “

کالو همچنین برخی از چهره های Emsisoft درمورد مبلغ پرداخت شده باج در سال ۲۰۱۹ را اضافه كرد ، كه این باندها را به ادامه حملات مانند آنچه كه علیه میتسوبیشی انجام شده است ، تشویق می كنند:

وی گفت: “ما تخمین می زنیم بیش از ۲۵ میلیارد دلار مطالبات باجگیری در سال ۲۰۱۹ پرداخت شده است ، و احتمالاً این رقم در سال ۲۰۲۰ به طور قابل توجهی بیشتر خواهد بود – به ویژه که متوسط ​​میزان تقاضا در سالهای اخیر به طور پیوسته در حال افزایش است. این سطح سود انگیزه و منابع قابل توجهی برای مجرمان فراهم می کند تا در ترمیم مقیاس و پیشرفته بودن عملیات خود سرمایه گذاری کنند. تنها راه متوقف کردن این حملات ، بی ثمر ساختن آنها است ، به این معنی که شرکت ها باید امنیت خود را تقویت کنند تا در وضعیت نیاز به پرداخت باج نتوانند خود را پیدا کنند. “

اخیراً ، Cointelegraph گزارش داد که باند باج افزار NetWalker به دانشگاه ایالتی میشیگان یا MSU حمله کرده است. در آن زمان ، این باند تهدید می کرد که سوابق دانشجویی و اسناد مالی را فاش می کند.

بیت رمز / اخبار ارز دیجیتال


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3383
منبع: کوین تلگراف
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد