اخبار ارز دیجیتال : راه اندازی اتریوم ۲ چند ماه آینده راه اندازی می شود

  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 21 اردیبهشت 1399
  • تعداد بازدید: 641 بازدید

انتظار می رود اتریوم (Ethereum) 2.0 ظرف چند ماه  آینده راه اندازی شود، اما  کار افزار های جدید تغییر مقیاس و معاملات  معاف از کاربرد گس(gas-free transactions) هم اکنون در دسترس هستند. این شبکه همچنین از محبوبیت بیشتری برخوردار  بوده و تعداد کیف پول های فعال آن از ژانویه تا حدود نیم میلیون افزایش یافته است.

Synthetix به نحوی خوشایند  در جهت افزایش مقیاس های خود اقدام می کند

توسعه دهندگان پشتیبان دومین پروتکل بزرگ DeFi، یعنی Synthetix، با  گروه تحقیقاتی Ethereum layer-2 Optimism همکاری کرده اند تا یک نسخه آزمایشی از Synthetix Exchange را در دستگاه مجازی بهینه (OVM) بکار گیرند.

دستگاه OVM موجود در Optimism یک  کار افزار مقیاس گذاری لایه ۲ (layer-2) است که بدین صورت طراحی شده است تا به سیستم عامل های مالی DeFi اجازه دهد  که با سرعت هایی قابل مقایسه با سیستم های متمرکز کار کنند.

طبق گزارش های موجود،  کاربرد فن آوری های تغییر مقیاس دستاورد های قابل توجهی در اجرای عملکرد های مورد نظر داشته است – که مواردی از جمله کاهش ۳۷٫۵ برابری تاخیر در بروزرسانی برنامه اوراکل، افت ۷۵ برابری تاخیر در معاملات و  رکود های قابل توجه در قیمت  گس (gas price) برای اوراکل و معاملات مرتبط با مبادلات ارزی را در بر می گیرد.

با پیش بینی انجام این اقدام در اوایل سال، بنیان گذار  کاین وارویک به  کوین تلگراف  اعلام کرد که در شبکه  اتریوم موجود هنوز  دوام زیادی باقی مانده است.

وی گفت: “حتی اگر قرار باشد کاربرد ETH 2.0  به وقوع نپیوندد، هنوز هم در ETH 1 نوعی روند صعودی وجود دارد.” او  همچنین اذعان کرد، افزودن  کار افزار تغییر مقیاس Optimism در هر ثانیه انجام چند هزار معامله را قابل حصول می  سازد. این  نوعی درجه بزرگی محسوب می شود که بزرگتر از تعداد معدود معاملات انجام شده در هر ثانیه ای است که تا کنون  به وسیله اتریوم یا بیت کوین امکان پذیر بوده است.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=2589
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد