بنر شماره 1

قیمت اتریوم آماده صعود به ۴۰۰ دلار

قیمت اتریوم آماده صعود به 400 دلار
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 24 شهریور 1399
  • تعداد بازدید: 361 بازدید

قیمت اتریوم آماده صعود و انجام چالش برای رسیدن به ۴۰۰ دلار است.

نکات برجسته تحلیل اتریوم

  • چشم انداز کوتاه ‌مدت تکنیکال اتریوم با اصلاح قیمت از ۳۵۳ دلار صعودی است.
  • ETH/USD به سمت یک مقاومت در حال حرکت است، همانطور که در معیارهای زنجیره‌ای برجسته شده است.
  • نهنگ‌های اتریوم شروع به فروش دارایی‌های خود می‌کنند و احتمال شکستن ۳۳۰ دلار را دارند.

اتریوم علی رغم برگشت اخیر از ۳۹۰ دلار، همچنان در یک کانال صعودی معامله می‌شود. نزول هفته گذشته به زیر حمایت ۳۶۰ دلار رسید و حتی به ۳۵۳ دلار رسید، اما با اصلاح بالاتر از ۳۶۰ دلار بهبود یافت. با این حال، روند صعودی همچنان در ۳۷۰ دلار محدود است.

تحلیل اتریوم به ویژه با شاخص مقاومت نسبی RSI در بازه زمانی ۶ ساعته در خط میانی نشان می‌دهد که در حال تثبیت قیمت است. حمایت کانال صعودی باید به هر قیمتی پشتیبانی شود زیرا در صورت شکست آن، اتریوم می‌تواند به سرعت به سطح حمایت در ۳۴۰ دلار برسد.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۶ ساعته اتریوم

تحلیل زنجیره‌ای

با توجه به داده‌های زنجیره‌ای ارائه شده توسط  Santiment، یک پلت فرم تجزیه و تحلیل داده بلاکچین، فعالیت‌های اتریوم همچنان رشد می‌کنند، حتی به بالاترین سطح ۷ ماهه می‌رسند. شاید این در نتیجه تحولات موجود در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) باشد. علاوه بر این، اتریوم هنوز هم راهی برای توسعه، راه اندازی و اجرای قراردادهای هوشمند است. علاوه بر این، فعالیت‌های این‌چنین می‌توانند توسط ERC 20 و سایر استانداردهای توکن در شبکه تقویت شوند.

صعود تا ۴۰۰ دلار

گاوهای اتریوم پس از اصلاح قیمت بالاتر از ۳۶۰ دلار، نمی‌خواهند که از صعود تا بالای ۴۰۰ دلار صرف نظر کنند. نمودار ۴ ساعته معاملات قیمت بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ ساده SMA را نشان می‌دهد، در حالی که شاخص مقاومت نسبی (RSI) اصلاح می‌شود. شکست قیمت از مقاومت کوتاه‌مدت در ۳۷۰ دلار، می‌تواند تمرکز گاوها را به منطقه پرفروش بعدی مهم با ۳۸۰ دلار تغییر دهد. ۱۰۰ SMA  با قیمت ۳۸۷ دلار نیز مقاومت مهمی است که باید برای سود بالاتر از ۳۹۰ دلار کاهش یابد تا در راستای برنامه بزرگ شکستن بالاتر از ۴۰۰ دلار تحقق یابد.

بیشتر بخوانید : راه اندازی اتریوم Ethereum بر روی لجر نانو اس ledger nano s

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۴ ساعته

نمودار بازه زمانی ساعتی، در مورد صعود اتریوم در یک کانال صعودی تأکید دارد. بدون تردید، اصلاح آسان نخواهد بود، به خصوص با معامله قیمت در ۱۰۰ SMA با ۳۷۰ دلار و ۵۰ SMA با ۳۷۳٫۳۷ دلار. RSI در ۱۳ سپتامبر از فرو رفتن در محدوده پرفروش به خط میانی ارتقا یافته است. احتمال حرکت اصلاحی وجود دارد که نشان دهنده تحکیم قیمت است.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۱ ساعته

تحلیل فاندامنتال اتریوم

داده‌های IntoTheBlock نشان می‌دهد اتریوم با مقاومت در ۴۰۰ دلار مواجه خواهد شد. اگر مقاومت اولیه بین ۳۶۸ تا ۳۷۸ دلار شکسته شود، با توجه به ۱٫۱۴ میلیون آدرس که قبلاً ۲٫۶ میلیون ETH بین ۳۷۸ تا ۳۸۹ دلار خریداری کرده بودند، رسیدن ۴۰۰ دلار ساده نخواهد بود. همچنین، ۹۲۰،۶۰۰ آدرس دیگر ۱٫۵۱ میلیون ETH را در بازه ۳۸۹ تا ۴۰۰ دلار خریداری کردند. این بدان معنی است که خریداران باید بسیار سخت کار کنند تا فشار فروش به ۴۰۰ دلار را پشت سر بگذارند.

از نظر نزولی، حمایت اولیه بین ۳۵۵ تا ۳۶۶ دلار، ممکن است آنقدر قوی نباشد که بتواند فروشندگان را تحت کنترل قرار دهد، به این دلیل که ۴۰۸،۹۹۰ آدرس سود ۳٫۰۵ میلیون ETH خریداری شده در این محدوده را دارند. حمایت اولیه بین ۳۳۴ تا ۳۴۵ دلار است، در اینجا ۶۰۵،۷۱۰ آدرس ۱٫۳۳ میلیون ETH جمع شده است.

داده‌های زنجیره‌ای

طبق داده‌های سانتیمنت  ETH، نهنگ‌ها در حال فروش این توکن هستند. به عنوان مثال، آدرس‌هایی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سکه دارند، ارزهای خود را از ۶،۵۹۷ در تاریخ ۵ سپتامبر به ۶،۵۰۵ در ۱۱ سپتامبر کاهش داده‌اند. همچنین آدرس‌های دارای تعداد ارزهایی بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ نیز در همان دوره از ۹۸۲ تا ۹۶۶ ETH فروخته می‌شوند.

داده‌های سانتیمنت

نتیجه گیری

با توجه به اطلاعات بالا، اتریوم می تواند روند صعودی را به  ۴۰۰ دلار برساند، به جای کاهش تا حمایت ۳۳۴ دلار. با این حال، درک این نکته ضروری است که خریداران آمادگی تسلیم شدن بدون جنگ را ندارند، از این رو قیمت ETH را در حد حمایت اولیه ۳۵۵ دلار ۳۶۶ دلار نگه می‌دارند تا راه مشخصی به ۴۰۰ دلار پیدا کنند. چشم انداز نزولی نیز با حرکتی که نهنگ‌ها برای فروش ارزهای خود انجام می‌دهند تأیید می‌شود. به عبارت دیگر، بزرگ‌ترین دارندگان اتریوم انتظار دارند که در کوتاه‌مدت قیمت پایین بیاید.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=4088
منبع: Mihan Signal
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد