اخبار ارز دیجیتال : حمله هکرها به سرورهای اروپایی برای استخراج مونرو

حمله هکرهای به سرورهای اروپایی برای استخراج ارز دیجیتال مونرو
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: < 1 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 31 اردیبهشت 1399
  • تعداد بازدید: 694 بازدید

هکر ها این هفته با هدف  استخراج رمز ارز به چندین ابر رایانه در سراسر اروپا حمله کرده اند. بر اساس گزارش خبری ZDNet در تاریخ ۱۶ مه، گروه  بزرگی از ابر رایانه ها به منظور بررسی انواع حملات سایبری مجبور به  توقف کار خود شده اند.

این حوادث امنیتی در انگلیس، آلمان و سوئیس گزارش شده است. علاوه بر این، بر اساس این گزارش، حمله احتمالی دیگری نیز در یک مرکز رایانه  دارای کارایی بالا در اسپانیا رخ داده است.

پردیس های کالج قربانیان اصلی هستند

به نظر می رسد بیشتر این حملات دانشگاه ها را هدف حمله قرار داده است. دانشگاه ادینبورگ که  ابر رایانه ARCHER را اداره می کند، اولین حادثه را در روز دوشنبه گزارش داد.

پس از آن، خوشه های محاسباتی دارای کارایی بالا در دانشگاه های بزرگ در ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان هم اعلام کردند که آنها نیز روز دوشنبه با حوادث امنیتی مشابهی مورد حمله قرار گرفته و  مجبور به توقف کار خود  گردیدند.

بعد از آن در همان هفته حملات دیگری نیز در مؤسسات مختلف در سایر مناطق آلمان، اسپانیا و سوئیس رخ داد. خوشه های مختلف در مرکز محاسباتی لایبنیتس یا LRZ، یک انستیتوی تحت پوشش آکادمی علوم باواریا، مرکز تحقیقاتی جولیچ در شهر جولیچ آلمان، دانشکده فیزیک در دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان در مونیخ آلمان و مرکز محاسبات علمی سوئیس یا CSCS در زوریخ سوئیس همگی در  زمره قربانیان   قرار گرفته اند.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=2627
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد