بنر شماره 1

بلومبرگ پیش بینی کرد قیمت بیت کوین ۶ برابر اونس طلا خواهد شد

قیمت بیت کوین شش برابر قیمت اونس طلا خواهد شد
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 18 مرداد 1399
  • تعداد بازدید: 55 بازدید

به گزرش بیت رمز ، بلومبرگ در  نظریات خود در ارتباط با چشم انداز مربوط به ارز دیجیتال ، در ماه اوت اظهار داشت که قیمت بیت کوین (BTC) معادل با شش برابر قیمت یک اونس طلا  خواهد شد. این گمانه زنی اندکی پس از آنکه همبستگی بین این دو دارایی به یک نقطه اوج  بی سابقه رسید، صورت گرفت.

نمودار قیمت بیت کوین و طلا. منبع: شاخص های اقتصاد بازرگانی.

اگر این روند ادامه یابد، ممکن است ارزش بیت کوین به حدود ۱۸ هزار دلار برسد.

اکنون مدتی است که بلومبرگ ادعا کرده که بیت کوین در آستانه تبدیل شدن به یک طلای دیجیتالی  می باشد. این امر به دلیل برخی ویژگی های ذاتا مشابه این دو دارایی مانند عرضه محدود و نرخ رشد پایین آنهاست. این شرکت اکنون با ادعای وجود یک رابطه بین این دو دارایی به لحاظ نسبت قیمت آنها به یکدیگر، اثبات فرضیه خود را یک گام جلوتر برده است:

قیمت بیت کوین براساس پیش بینی بلومبرگ می تواند به شش برابر برسد

” معادل شدن قیمت این ارز با حدود ۶ برابر قیمت هر اونس طلا، افزایش همبستگی قیمت بیت کوین و کاهش نوسانات آن نسبت به این فلز گرانبها از نظر ما نشان دهنده رابطه ای پایدار برای افزایش قیمت است. کاهش های بی نظیر نرخ ارز توسط بانک جهانی مرکزی باید برای ارز های مشابه نیز مساعد و مناسب باقی بماند. “

مشخص نیست که چرا در حال حاضر ممکن است یک رابطه ریاضی بین قیمت این دو دارایی برقرار باشد. اما اگر این رابطه  در آینده نیز ادامه داشته باشد، قیمت بیت کوین ممکن است تا ۱۸۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد. به همین  دلیل، بلومبرگ “صعود بالقوه طلا را  تا  حدود هر اونس ۳۰۰۰ دلار  ”  پیشبینی می کند.

ارزش بیت کوین بر اساس  مقیاس های کلیدی و زنجیره ای کاهش می یابد

همچنین، به اعتقاد بلومبرگ  یک شاخص زنجیره ای وجود دارد که از این ایده که ارزش بیت کوین در حال حاضر کاهش یافته است، حمایت می کند:

“آدرس هایی که به طور متوسط در طول ۳۰ روز از Coinmetrics در ۴ آگوست دریافت شده اند، به یک نرخ بیت کوین که بالاتر از ۱۴۰۰۰ دلار می باشد، تبدیل شده اند که این نرخ  نقطه مقابل نرخی حدود ۱۱،۰۰۰ دلار می باشد که از سال ۲۰۱۷ بر  مبنای نوعی  اندازه گیری خودکار تعیین گردیده است.”

این گزارش به گسترش دائمی و مستمر صندوق امانی بیت کوین متعلق به شرکت Grayscale یا GBTC، به عنوان یک عامل مهم در کاهش عرضه موجود بیت کوین اشاره دارد. “جریانات ورودی GBTC در طول سال گذشته حدود یک سوم از عرضه جدید بیت کوین را به خود جذب کرده است. اگر سرعت این جریان ورودی کاهش نیابد، این عمل جذب با عرضه ای کمتر به حدود ۵۰٪ نزدیک می شود. “

بلومبرگ اظهار می دارد برای جلوگیری از پیشرفت بیت کوین  با وجود “نرخ های بهره صفر و منفی” که بسیار رایج و متداول می باشند، باید یک اتفاق غیرمنتظره رخ دهد.

بیشتر بخوانید

بلومبرگ پیش بینی کرد قیمت بیت کوین به ۲۸۰۰۰ دلار می رسد .


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3826
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد