بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : حفاظت دیجیتالی از پایان نامه با بلاکچین

حفاظت از پایان نامه دانشجویی با بلاکچین
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 14 مرداد 1399
  • تعداد بازدید: 29 بازدید

حفاظت از پایان نامه دانشجویی با بلاکچین : طبق گزارشات ارائه شده، صندوق سرمایه گذاری های مخاطره آمیز  بلاکچین، یعنی NEM Ventures اعلام کرده است که در زمینه کاربرد یک استارتاپ متعلق به شیلی با نام SharpShark  که  به منظور ارائه کار افزار های دارای برچسب های زمانی به تولید کنندگان محتوا  جهت حفاظت از  حقوق مالکیت معنوی خود از پلتفرم blockchain Symbol استفاده می کند، سرمایه گذاری کرده است. این استارتاپ همچنین به آنها امکان می دهد تا تولیدات خود را  توکنیزه کرده و یا به سیستم های دیگر انتقال دهند.

تولید کنندگان محتوا و حفاظت دیجیتالی از بلاکچین

بر اساس این گزارش، SharpShark برای  تولید کنندگان محتوا های گوناگون از نویسندگان، دانشگاهیان و روزنامه نگاران گرفته تا عکاسان، هنرمندان و طراحان  تنظیم شده است. این پلتفرم یک امضای دیجیتالی ایجاد خواهد کرد که در قالب متن و تصویر به blockchain Symbol ارسال خواهد شد.  اطلاعات موجود  در یک قالب تغییر ناپذیر ذخیره شده و با  سیاست های مربوط به حریم خصوصی نیز سازگار خواهند بود.

موارد اصلی کاربرد SharpShark  حول محور رسانه ها، آکادمی ها و  پلتفرم های محتوایی تولید شده توسط کاربران می چرخد. این شرکت اظهار داشته است که نویسندگان و روزنامه نگاران می توانند از SharpShark برای شناسایی  موارد مربوط به سرقت ادبی، جلوگیری از نقض قوانین حق  نشر و ایجاد فهرستی از حقوق مالکیت معنوی خود استفاده کنند.  کایلین او. دانل، بنیان گذار و شریک تضامنی NEM Ventures افزود:

“کار افزار های موجود که دارای برچسب زمانی می باشند،  ناکافی بوده و  هزینه های مربوط به حق  نشر نیز بسیار گزاف هستند. سرویس SharpShark که دیجیتالی و دارای برچسب زمانی می باشد، آثار هنری را ثبت و ضبط می کند و هدف آن حمایت از حقوق  معنوی تولید کنندگان محتوا در کاربرد تولیدات آنها از طریق شناسایی موارد سرقت ادبی و نقض قوانین مربوط به حق  نشر می باشد. “

به نقل از کوین تلگراف ، طبق گزارشات قبلی کوین تلگراف، فن آوری  بلاکچین می تواند به یکی از بزرگترین چالش های پیش روی تولید کنندگان محتوا های دیجیتالی کمک شایانی کند که این چالش حفظ حق  نشر مربوط به آثار  آنان می باشد.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3744
منبع: کوین تلگراف
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد