بنر شماره 1

اخبار ارز دیجیتال : دستگیری طراح سابق شرکت بیتمین در چین

اخبار ارز دیجیتال بیت مین طراح چیپست bitmain بیت رمز
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 27 آذر 1398
  • تعداد بازدید: 257 بازدید

اخبار ارز دیجیتال / بیت رمز

یانگ زوکسینگ که سابقا برترین طراح  قطعات برای  شرکت عظیم سخت افزاری استخراج ارز Bitmain بوده است، ظاهرا به اتهام  اختلاس دستگیر شده است.

گزارشی از بلومبرگ در ۱۶ دسامبر به سه منبع ناشناس و بیانیه پلیس که توسط دادستان های منطقه نانشان پکن در تاریخ ۱۲ دسامبر  منتشر شده است، به عنوان شواهدی برای این ادعا اشاره کرده است.

طبق گزارشات ذکر شده، بیانیه ارائه شده توسط مقامات، ظاهراً  اشاره ای به نام کامل چینی یانگ،  به منظور  محافظت از ناشناس بودن وی،  نکرده است.

رقابت  های صنعتی

یانگ زوکسینگ تا سال ۲۰۱۶ به عنوان مدیر طراحی پردازشگر در Bitmain کار کرده بود  که در آن سمت به توسعه  فرماندهی این شرکت سازنده و پیشرفت  مدل های Antminer S7 و S9 کمک کرده بود. وی ظاهرا  پس از اینکه بنیانگذاران جیهان وو و میكری ژان  درخواست او را برای سرمایه گذاری  مشترك در   عرصه تجارت   رد كردند، در ژوئن همان سال این شرکت را ترک کرد.

یانگ در ادامه کار خود به شرکت  MicroBT دست یافت که  مجموعه تجهیزات استخراج ارز Whatsminer 20 آن تا کنون به یکی از پر فروشترین مدل های صنعتی در سال جاری تبدیل شده است.

از آنجا که رقابت بین MicroBT و کارفرمای سابق یانگ شدت یافته است ، Bitmain پیش از این علیه MicroBT به دلیل ادعای نقض حق انحصاری  ثبت اختراع طرح دعوی ناموفقی کرده بود.

طبق گزارش کوین تلگراف در پاییز امسال، یانگ به منظور انجام  همکاری در  تحقیقات مربوط به باز جویی  توسط پلیس شنژن بازداشت شده است که انگیزه  موجود در  ورای این امر نامشخص  می باشد.

طبق گزارشات موجود،  گذشته از  عدم اشاره  به نام کامل یانگ، بیانیه ارائه شده توسط  مقامات نانشان در تاریخ ۱۲ دسامبر به صراحت از  Bitmain یا MicroBT  نامی نبرده است. بنا بر گزارش های ارائه شده، نمایندگان هر دو شرکت از اظهار نظر رسمی درباره دستگیری یانگ خودداری کرده اند.

منابع ناشناس مرتبط با گزارش  بلومبرگ اظهار داشته اند كه  نبود وی توانایی MicroBT را در تصمیم گیری های  مهم درمورد موضوعاتی مانند قیمت گذاری به خطر انداخته است.

مبارزات  اجرایی

در جدیدترین  سری از  مقالات موجود پر تلاطم در  باب اداره Bitmain، ظاهراً وو جیحان، میکری ژان، بنیانگذار هم رده خود را از این شرکت  در ماه اکتبر امسال برکنار کرده است. این شخص   اخیر (میکری ژان) طبق گزارشات  به طور  خاص ۶۰ درصد سهام این شرکت  را در اختیار دارد.

یک سال پیش، خود وو به طور ناگهانی پست سابق خویش،  یعنی مدیر عاملی Bitmain را رها کرد و به سراغ پذیرش  یک نقش غیر اجرایی در هیئت مدیره شرکت رفت.


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=1782
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد