بنر شماره 1

دسترسی سطح بالای ۱۰۰۰ کارمند توییتر به اکانت های کاربران

دسترسی 1000 کارمند توییتر به اکانت کاربران دلیل هک توییتر
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 4 مرداد 1399
  • تعداد بازدید: 33 بازدید

به گزارش بیت رمز ، و بر طبق اظهار نظر دو کارمند سابق این کمپانی ، ۱۰۰۰ کارمند توییتر سطح دسترسی بالایی به اکانت کاربران این شبکه اجتماعی دارند . و این دسترسی هک توییتر را افزایش داد.

دلیل هک ۱۳۰ حساب کاربری در هفته گذشته می تواند ، دسترسی سطح بالای این کارمندان بوده باشد .

دو کارمند سابق توییتر چگونگی آسیب پذیری این شبکه را روشن کردند . آنها گفتن علاوه بر کارمندان ، پیمانکارانی نظیر Cognizant هم می توانند دسترسی داشته باشند .

دسترسی 1000 کارمند توییتر به اکانت کاربران دلیل هک توییتر

مدیر ارشد امنیتی سابق AT&T ادوارد آموروسو به رویترز گفت كه چنین كنترل های قدرتمندی نباید در اختیار بسیاری از افراد باشد.

وی گفت: “به نظر می رسد افراد زیادی به این دسترسی دارند ،” وی افزود ، کارکنان باید دارای حقوق محدود با مسئولیت های تقسیم شده و همچنین چندین مرحله برای چک کردن و تعادل برای تنظیم اطلاعات حساس باشند.

“برای انجام درست امنیت سایبری ، شما نمی توانید چیزهای کسل کننده را فراموش کنید.”

چی اتفاقی افتاده بود ؟
در ۱۵ ژوئیه ، مهاجمان به صفحه مدیریت توییتر دسترسی پیدا کردند و به آنها امکان کنترل هرگونه حساب توییتر ، ارسال توییت از آنها و دسترسی به اطلاعات شخصی از جمله پیامهای خصوصی را دادند.

هکرها در کامنتی نوشته بودند /ف به هر میزان بیت کوینی که به حساب انها واریز شود ، دو برابر آن را دریافت خواهند کرد . این کامنت با اکانت افراد مشهور دنیای اقتصاد و سیاست ارسال شده بود .

حساب های برجسته ای که در این زمینه به دست آمده است شامل ایلان ماسک بنیانگذار تسلا ، باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، جف بزوس مالک آمازون ، بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و نامزد ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ و معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن است. سایر افراد مشهور ، سیاستمداران و شخصیتهای برتر تجاری نیز کنترل حسابهای خود را از دست دادند.

توییتر و FBI با هم به روزرسانی های منظم از توییتر درباره یافته های خود ، برای بررسی این تخلف ، همکاری می کنند. در ۲۳ ژوئیه ، این شرکت فاش کرد که “در ۳۶ تا از ۱۳۰ حساب هدفمند ، مهاجمان به صندوق پیام های ورودی ، و از یک آی پی مستقر در هلند ، دسترسی پیدا کردند.”

خلاصه اتفاق این هک

برای برداشت:
۱۳۰ اکانت مورد حمله قرار گرفتند

توسط ۴۵ اکانت ، به سایر کاربران نوشته ای بر روی توییتر ارسال شده است .

به صندوق پیام ورودی ۳۶ اکانت دسترسی پیدا کرده بودند .

۸ حساب کاربری ، به بخش آرشیو دانلود دیتای آنها دسترسی داشته اند .

پشتیبانی توییتر اعلام کرد که به دنبال استخدام یک مدیر امنیتی به منظور بهبود امنیت و آموزش کارمندان است .

رون گلا ، بنیانگذار شرکت امنیت شبکه ، پرسید:

آیا توییتر به اندازه کافی برای جلوگیری از تصاحب نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و رسانه های خبری در هنگام مواجهه با تهدیدات پیچیده ای که از رویکردهای کل ملت استفاده می کند ، جلوگیری می کند؟


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=3716
اشتراک گذاری:

بنر شماره 1

امکان ارسال نظر وجود ندارد