اخبار ارز دیجیتال : سال ۲۰۲۰ رکورددار جرم ارز دیجیتال و بیت کوین

سرقت 1.4 میلیارد دلار بیت کوین توسط هکرها و مجرمان ارز دیجیتال
  • توسط : مدیریت
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • زمان درج مطلب: 14 خرداد 1399
  • تعداد بازدید: 698 بازدید

بیت رمز / اخبار ارز دیجیتال

محققان دنیای ارز دیجیتال و بیت کوین می گویند که سال ۲۰۲۰ یک سال رکورد دار برای سرقت ها ، هک و کلاه برداری های مربوط به ارز دیجیتال شده است .

شرکت ارز دیجیتال CipherTrace در تاریخ ۱۴ خرداد گزرش داد که در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ ، ارزش پول های بدست آمده از طریق جرم های ارز دیجیتال ، تقریبا به ۱٫۴ میلیارد دلار رسیده است .

این آمار باعث می شود که سال ۲۰۲۰ سال بسیار بدی برای کربران ارز دیجیتال باشد و احتمال رسیدن این مبلغ در آخر سال ۲۰۲۰ به حدود ۴٫۵ میلیارد دلار برسد .

شرکت CipherTrace اظهار داشت ، مجرمان دنیای ارز دیجیتال برای هدف قرار دادن قربانیان و کسب سود بیشتر در دنیای ارز دیجیتال ، باج خواهی و کلاه برداری در Dark web ، از بحران ویروس کرونا سواستفاده کرده اند .

امسال چندین کلاه برداری شناسایی شده است که شامل کمپین ایمیل های گروه هایی برای جعل عنوان گروه های خیریه و جمع آوری کمک برای درمان ویروس کرونا، بوده است تا بتوانند از این طریق مبالغی را به صورت ارز دیجیتال از کاربران کلاه برداری کنند .

گروه های جرم ارز دیجیتال ، خود را به عنوان سازمان بهداشت جهانی ، صلیب سرخ و مرکز کنترل بیماری کرونا ، معرفی کرده اند .

همچنین برخی گروه ها ، نرم افزارهای باج افزار را در فضای اینترنت منتشر می کنند تا پس از نصب این نرم افزارها بتوانند ، موبایل های کاربران را آلوده کنند و سپس تقاضای پرداخت باج به صورت ارز دیجیتال از کاربران کنند .

رد برخی بازار های Dark web ، مجرمان ارز دیجیتال ، کیت های تشخیص ویروس کرونا COVID-19 را با بیت کوین به فروش می رسانند . همچنین برخی مدعی فروش واکسن درمان کرونا هستند .

البته این شرکت گفته است که تحولات برای اقدام های ضد پولشویی ، اثر بخش بوده است و باعث شده که میانگین دریافتی های غیرقانونی ارز دیجیتال توسط صرافی ها در سال ۲۰۱۹ ، ۴۷ درصد کاهش یابد .

شرکت CipherTraces عنوان کرد که خودپردازهای بیتکوین می تواند هدف بعدی کلاه برداران و مجرمان دنیای ارز دیجیتال و بیت کوین باشد .


لینک مطلب :https://www.bitramz.com/?p=2919
اشتراک گذاری:

امکان ارسال نظر وجود ندارد